Hidrolāts ir dabīgs ūdens, kuru iegūst kā blakusproduktu ēteriskās eļļas destilācijas procesā.

Šajā procesā caur augiem plūst karsts tvaiks, kurš paņem līdzi ēteriskās eļļas un citus auga ķīmiskos savienojumus, kas ir vieglāki nekā ūdens. Tvaikam kondensējoties, rodas škidrums, kas sastāv no divām kārtām- ēteriskās eļļas un ūdens. Atdalot ēterisko eļļu iegūstam hidrolātu. Tas satur ēterisko eļļu nelielās devās, kā arī vērtīgas miecvielas un minerālvielas (mikroelementus).

Hidrolāta iedarbība nav identiska ēteriskās eļļas iedarbībai, jo hidrolāts satur ūdenī šķīstošus elementus, kuri nav attiecīgā auga ēteriskajā eļļā.

Ja salīdzina abus produktus, tad to funkcijas ir diezgan līdzīgas. Tie abi mitrina, mīkstina, attīra, noņem iekaisumu. Tomēr ēterisko eļļu ir jāatšķaida, jo koncentrētā veidā var iegūt ādas apdegumus. Un pat atšķaidītu to nedrīkst lietot uz jūtigām vai problemātiskām vietām. Lavandas hidrolāts palēnina novecošanās procesu un atjauno ādu. Tas ir lielisks mitrinātājs sejai, ķermenim un matiem. Hidrolāts attīra ādu, poras, tonizē, padara to gaišāku un noņem pigmenta plankumus. Pie visa tā hidrolāts reģenerē ādu, samazina krunciņas, noņem iekaisumu un stimulē kalogēna izstrādi

Īpaši efektīva hidrolāta izmantošana ir vasarā un apkures sezonā, kad ādai nepieciešama mitrināšana.

Pamēģiniet uzsmidzināt hidrolātu uz sejas pēc kosmētikas noņemšanas un sajutīsiet kā elpo jūsu āda un atjaunojas katra ādas šūniņa. Šis līdzeklis noņem kosmētikas paliekas, mīkstina un mitrina ādu. To var izmantot pirms krēma vai maskas uzklāšanas, lai sasniegtu labāku iedarbību.Kā arī var to sasaldēt un atsvaidzināt ādu ar ledus gabaliņiem.

Ziedūdeni var izmantot arī matiem. Pamēģiniet pēc mazgāšanas to iesmērēt mitros vai sausos matos. Rezultātu nebūs ilgi jāgaida, mati kļūst spīdīgi , zīdaini un paklausīgi. Ja ziedūdeni iemasēsiet matu saknēs, tie kļūs stiprāki un veselīgāki.

Tie, kam patīk izmantot dabīgo kosmētiku, šis ir īsts atradums. Tikai uzglabāšanas ilgums nav īpaši liels, vien pāris mēneši. Lai to varētu uzglabāt ilgāk nepieciešams pievienot konservantus, taču mēs savā produkcijā neizmantojam konservantus.

Mēs pildam hidrolātu tumšās stikla pudelēs. Pēc atvēršanas iesakām to uzglabāt ledusskapī